Naujienos
Šiaulių vadovų klubo nariai Vilniaus Universitete
Šiaulių vadovų klubo nariai lankėsi Vilniaus Universitete. Klubo narius priėmė Vilniaus universiteto rektorius profesorius Rimvydas Petrauskas, partnerystės prorektorius Dr. Artūras Vasiliauskas. Rektorius pasidžiaugė Rūmų verslo bendruomenės aktyvumu ir diskusijoje pristatė tolesnio bendradarbiavimo perspektyvą. Tai išties puikus Šiaulių verslo bendruomenės atstovų susitikimas stiprinant verslo ir mokslo bendradarbiavimą. Diskusijų metu buvo aptartos verslo galimybės prisidėti stiprinant VU studijas Šiaulių akademijos bazėje. Verslas išsakė poziciją, kad stokoja inžinerinės pakraipos specialistų ir mielai prisidėtų prie studijų, susijusių su STEAM ir IT disciplinomis.
Po susitikimo.
Vilniaus Universitetas kviečia verslo įmones bendradarbiauti šiose srityse:
- Talentų ugdymas: įmonių atstovų paskaitos ir seminarai, mentorystė, baigiamųjų darbų temų siūlymas).
- Talentų pritraukimas: profesinė praktika, sumanioji praktika, VU Karjeros dienos.
- Talentų skatinimas: vardinės įmonės stipendijos, parama gabiems pirmakursiams, Universiteto erdvių ir mokymo priemonių atnaujinimas.
*atskirai norima atkreipti ypatingą dėmesį į jubiliejines 450-mečio stipendijas gabiems pirmakursiams – 100 stipendijų kasmet įsteigia Universitetas bei kviečiame mūsų partnerius taip pat prisidėti prie šios iniciatyvos. Tai taip pat yra viena iš priemonių paskatinti stojančiuosius rinktis tam tikras programas. Daugiau informacijos pristatyme – kviečia prisidėti.
- VU ŠA neliečiamojo kapitalo subfondas. Susitikimo metu Fondo vadovas Justinas pristatė fondo veikimo principus ir atskiro Šiaulių akademijos subfondo galimybes – tai tvari parama, kuri neišsenka.
- Abipusiai naudingos partnerystės sritys, atliepiant esminius išsakytus Šiaulių regiono verslo iššūkius:
- Imigracijos skatinimas / Talentų pritraukimas iš užsienio (studentų ir darbuotojų). Šiuo metu VU apie 10 proc. studentų yra iš užsienio, siekiama šį skaičių padidinti iki 20%. Pažymėtina, kad Šiauliai tam turi didelį potencialą, bendrabučių infrastruktūrą. Taip pat šioje srityje reikalingi bendri aukštųjų mokyklų ir verslo veiksmai Lietuvos imigracinės politikos lankstumo skatinimui.
- Ekosistemos studijoms technologijų ir IT srityje vystymas Šiaulių regione. Dirbant su mokyklomis, būtina skatinti mokinių domėjimąsi tiksliaisiais mokslais ir jų paruošimą studijuoti šias specialybes. Kvalifikuotų dėstytojų ir studentų pritraukimas, tyrimams reikalingos infrastruktūros vystymas. STEM centro atidarymas ir plėtra; iniciatyvų skatinimas “iš apačios” – saviraiškos galimybių vaikams ir jaunimui paieška technologijų srityje. Pabrėžtina, kad didesniems pokyčiams šioje srityje reikalingas aiškus politinis sprendimas ir didelės investicijos.