Nukeltas kitai datai. ENERGIJOS SUTARČIŲ SUDARYMAS IR NUTRAUKIMAS

Ar žinojote, kad mažosios įmonės ir namų ūkio vartotojai energijos tiekimo sutartį gali nutraukti be jokio sutarties nutraukimo mokesčio?

Tokią teismų praktiką energetikos srityje visai neseniai ėmė formuoti Lietuvos apeliacinis teismas. Jis  priėmė labai svarbų sprendimą, kuriuo buvo atmestas daugiau nei 1 mln. EUR reikalavimas sumokėti sutarties nutraukimo mokestį.

Jau š. m. birželio 18 d. 14 val. kviečiame į susitikimą su advokatų profesinės bendrijos AVOCAD teisininku Mantu Baigiu, kuris apžvelgs tai, ką būtina žinoti verslui, perkant paslaugas iš energijos tiekėjų.

„Iki šiol smulkusis verslas bijojo inicijuoti ekonomiškai nenaudingų elektros energijos pirkimo–pardavimo sutarčių nutraukimą ir pakeisti elektros tiekėją, nes elektros tiekėjai už sutarčių nutraukimą reikalauja sumokėti milžiniškus sutarties nutraukimo mokesčius“, – pastebi Mantas Baigys. Tačiau, pasak teisininko, tiek paprasti vartotojai, tiek verslas (labai mažos įmonės ir mažos įmonės), turi teisę peržiūrėti sudarytas elektros energijos pirkimo–pardavimo sutartis ir įsivertinti ar nėra objektyvių kriterijų pasirinkti kitą elektros tiekėją, ir nemokėti jokio sutarties nutraukimo mokesčio. Net jeigu sutartyje yra įforminti sutarties nutraukimo mokesčiai.

Kitaip tariant, net jeigu elektros energijos pirkimo–pardavimo sutartyse, sudarytose po 2021 m. liepos 15 d., nutraukimo mokestis ir buvo numatytas tarp šalių sudarytoje sutartyje, jis, vadovautis teisiniu reguliavimu negali būti taikomas nutraukiant sutartį. Net jeigu buvo sumokėtas sutarties nutraukimo mokestis (2021 m. liepos 15 ir vėliau), turite teisę reikalauti jį sugrąžinti.

Susitikimo metu Mantas Baigys ne tik trumpai apžvelgs verslui svarbų teisinį reglamentavimą energijos tiekimo ir pirkimo srityje, jo aktualias redakcijas, svarbiausias sąvokas bei naujausią teismų praktiką, bet ir atsakys į Jums aktualius klausimus.

Nuotolinio susitikimo data: 2024 d. birželio 18 d. 14 val.

Trukmė: 1 val.

Nuotolinio susitikimo vieta: Teams platforma

Registracija būtina. REGISTRUOTIS ČIA

Dieną prieš renginį atsiųsime prisijungimo nuorodą.

Renginio laikas
2024-06-18
14:00 val.
Renginio vieta
MS Teams platforma Žiūrėti žemėlapyje
Atgal
Kiti renginiai
2024-07-26

Šiaulių PPAR narių Olimpinė diena

Atidarykime XXXIII vasaros Olimpines žaidynes drauge! Liepos 26 d. šokam į sportbačius ir lekiam į rūmų nario...
Plačiau
2024-07-09

VADOVŲ KLUBO SUSITIKIMAS

Liepos mėnesio vadovų klubo susitikimas vyks ŠAUDYKLOJE, kurioje klubo nariai turės galimybę išbandyti šaudymo...
Plačiau
2024-07-05

KNYGOS PRISTATYMAS

Liepos 5 dieną 14 val. kviečiame į J. Nekrašiaus ir Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų knygos...
Plačiau