Naujienos

Konstruktyvi ir verslui aktuali informacija.

Darbdavys turi atleisti darbuotoją nuo darbo atlikti pilietinę pareigą

Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad vadovaujantis Darbo kodekso 137 straipsnio 4 dalimi, darbdavys turi pareigą atleisti darbuotoją nuo darbo išsaugant jam darbo vietą, jeigu tai būtina visuomeninėms valstybinėms, piliečio ar kitoms pareigoms vykdyti.

Šis laikotarpis yra įskaitomas į darbo metams, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos, tenkančių darbo dienų skaičių (DK 127 str. 4 d. 8 p.).

“Darbdaviai turi įvertinti susiklosčiusią sudėtingą situaciją. Kai Tėvynė pavojuje turime galvoti ne tik apie teises, bet ir apie pareigas – pareigą ją ginti. Todėl darbdaviams neturėtų kilti jokių abejonių dėl darbuotojų išleidimo šios pareigos vykdymui”, komentuoja VDI kancleris Šarūnas Orlavičius.

 

Kontaktams:

komunikacija@vdi.lt

 

Lietuvos Respublikos valstybinė darbo inspekcijos informacija

Atgal
Kitos naujienos
2026-04-23

Šiaulių valstybinė kolegija informuoja apie išankstinį priėmimą į studijų programas

  Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys – Šiaulių valstybinė kolegija – kviečia įmones ir...
Plačiau
2026-04-23

LPPARA gegužės 13 d. kviečia į Pagarbos mokesčių mokėtojams šventę

  Gegužės 13 dieną Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija kartu su Lietuvos laisvosios rinkos...
Plačiau
2026-04-23

Išaugusių naftos kainų paveiktiems verslams skirs 100 mln. Eur.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) parengė naują tikslinę ILTE tiesioginių paskolų finansinę priemonę,...
Plačiau