Naujienos

Konstruktyvi ir verslui aktuali informacija.

Tiesioginės paskolos, skirtos atsinaujinančių išteklių energetikos projektams finansuoti

 

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija informuoja, kad jau galima teikti paraiškas pagal naują paskolų priemonę „Tiesioginės paskolos, skirtos atsinaujinančių išteklių energetikos projektams finansuoti“ (toliau – Priemonė), kurios schema patvirtinta Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro 2023 m. liepos 13 d. įsakymu Nr. 4-387 „Dėl Skatinamosios finansinės priemonės „Tiesioginės paskolos, skirtos atsinaujinančių išteklių energetikos projektams finansuoti“ schemos patvirtinimo“ ir kurią administruoja UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – INVEGA).

Per Priemonę teikiamos tiesioginės INVEGOS paskolos:

1) mažoms ir vidutinėms įmonėms (toliau – MVĮ) ir didelėms įmonėms, kurios nevykdo veiklos pirminės žemės ūkio produktų gamybos sektoriuje, kurios:

  • kreipiasi paskolos statyti ir (ar) įsirengti saulės ir (ar) vėjo elektrinę, siekiant gaminti elektros energiją savo vartojimo reikmėms ir atitinka vieną iš elektros energijos vartotojo tipų; arba
  • investuoja į gaminančių vartotojų saulės ir (ar) vėjo elektrinių parkų vystymo projektus;

2) ūkininkams ir MVĮ, kurios vykdo veiklą pirminės žemės ūkio produktų gamybos sektoriuje, kurie:

  • kreipiasi paskolos statyti ir (ar) įsirengti saulės ir (ar) vėjo elektrinę, siekiant gaminti elektros energiją savo vartojimo reikmėms ir atitiks vieną iš elektros energijos vartotojo tipų.

Paskoloms nustatyta palūkanų norma: 1 % marža + 6 mėn. EURIBOR, kai pareiškėjas siekia statyti ir (ar) įsirengti saulės ir (ar) vėjo elektrinę; 2,5 % marža + 6 mėn. EURIBOR, kai pareiškėjas investuoja į gaminančių vartotojų saulės ir (ar) vėjo elektrinių parkų vystymo projektus. Maksimali paskolos trukmė – 10 metų. Detalią informaciją apie Priemonę rasite internetinėje svetainėje adresu https://invega.lt/verslui/visos-priemones-verslui/328/tiesiogines-paskolos-atsinaujinanciu-istekliu-energetikos-projektams-162.

Elektroninį dokumentą galite atsidaryti ir patikrinti programoje „Signa Web“ adresu https://signa.mitsoft.lt/signa-web/app/index.html arba Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos interneto svetainėje adresu https://adoc.archyvai.lt/eais-lpp/app/view.

 

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija

Atgal
Kitos naujienos
2023-09-18

Teikite Jūsų gaminio, prekės ar paslaugos pasiūlymus Šiaulių PPAR narių dovanų e-katalogui

  Nors dar tik rugsėjis, bet jau pats metas pradėti galvoti apie didžiąsias metų šventes. Kviečiame padėti...
Plačiau
2023-09-18

PALANGOJE SUSITIKO LIETUVOS VERSLO MOTERYS

  Penktadienį Palangoje įvyko Lietuvos verslo moterų tinklas metinis susitikimas, kurį surengė aktyviausios...
Plačiau
2023-09-08

Leidimų laikinai gyventi atsiėmimo tvarka

  Migracijos departamentas darbdaviams primena leidimų laikinai gyventi atsiėmimo tvarką Pastaruoju metu...
Plačiau