Naujienos

Konstruktyvi ir verslui aktuali informacija.

EK pasiūlymas dėl ES plieno pramonės apsaugos nuo pasaulinių perteklinių gamybos pajėgumų

 

Atlikusi konsultacijas su suinteresuotomis pusėmis ir siekdama toliau apsaugoti Europos Sąjungos (ES) plieno pramonę nuo importo, atsirandančio dėl pasaulinių perteklinių gamybos pajėgumų ir dėl trečiųjų šalių taikomų prekybos ribojamųjų priemonių, Europos Komisija (EK) parengė pasiūlymą dėl Europos parlamento (EP) ir Tarybos reglamento skirto spręsti neigiamo pasaulinio perteklinio pajėgumo poveikio prekybai ES plieno rinkoje klausimą.

Pasiūlymas pridedamas: EK PASIŪLYMAS

Siūloma, kad naujas reglamentas būtų panašus į šiuo metu taikomą steel safeguard priemonę: priemonė taikoma 28 plieno produktų kategorijoms; nustatomos metinės kvotos, kurios administruojamos/paskirstomos importuotojams ketvirčiais; priemonė netaikoma Islandijai, Norvegijai ir Lichtenšteinui.

Siūlomi nustatyti bemuičių kvotų kiekiai sudarytų 18,3 mln. tonų/metus (t.y. 47 proc. mažesni nei šiuo metu taikomos safeguard kvotos) ir importuojant ne pagal kvotą muitas būtų 50% (šiuo metu 25%).

Daugiau informacijos ČIA.

Atgal
Kitos naujienos
2025-12-18

Šiaulių PPAR narys UAB „Sabelija“ kviečia dalyvauti nemokamuose mokymuose

  Šiaulių PPAR narys UAB „Sabelija“ kviečia dalyvauti nemokamuose mokymuose „Profesinės rizikos...
Plačiau
2025-12-18

Metų pabaigos premijos: kada – tik motyvacija, o kada – ir darbdavio pareiga?

  Metų pabaigoje darbdaviai neretai skiria darbuotojams premijas, siekdami paskatinti juos už gerai atliktą...
Plačiau
2025-12-17

Šventinė nuotaika Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių klubuose

  Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių klubai puoselėja draugystę ir metų pabaigą pasitinka...
Plačiau