Naujienos

Konstruktyvi ir verslui aktuali informacija.

Eurochambres prezidentas susitiko su Baltijos šalių rūmų atstovais

 

Europos prekybos ir pramonės rūmų asociacijos Eurochambres prezidentas Luc Frieden vakar lankėsi Latvijoje siekdamas stiprinti ryšius su Baltijos šalių rūmais ir aptarti aktualius geopolitinius iššūkius Europoje – Rusijos karą Ukrainoje ir jo pasekmes Europos ekonomikai bei energijos tiekimo saugumą Europos Sąjungos (ES) valstybėms narėms.

Tęsdamas vizitus į visas šalis nares, Eurochambres prezidentas Luc Frieden lankėsi Latvijoje, kad užmegztų ryšius – geriau suprastų padėtį kiekvienuose Baltijos šalių rūmuose ir susitiktų su Baltijos šalių rūmų vadovais. L. Frieden taip pat susitiko su Latvijos prezidentu Egils Levits ir Latvijos ministru pirmininku Krisjanis Karins, kad supažindintų su Eurochambres vaidmeniu plėtojant Europos verslą ir aptartų aktualius Europos ekonomikos ir saugumo klausimus.

Eurochambres ir Baltijos šalių rūmų susitikimo metu dalyviai diskutavo apie Rusijos karą Ukrainoje, ES poziciją Rusijos ir jos agresijos atžvilgiu. Baltijos šalys smerkia karą Ukrainoje ir pasisako už nuoseklesnes sankcijas Rusijai ir Baltarusijai. Ši situcija paveikė energijos tiekimo saugumą ES valstybėms narėms ir Eurochambres nariai turi aiškiai ir garsiai išreikšti Europos verslo bendruomenės poziciją, kad apsirūpinimas energija neturi tapti parama Rusijos karui Ukrainoje. Susitikimo dalyviai taip pat kalbėjo apie Eurochambres veiklas verslumo ir įgūdžių srityje ir kaip šios Eurochambres iniciatyvos gali būti naudingos Baltijos šalių rūmų nariams.

Jis yra pirmasis Europos prekybos ir pramonės rūmų asociacijos prezidentas, apsilankęs Baltijos šalyse. Susitikimuose su Latvijos prezidentu, Latvijos ministru pirmininku ir Baltijos šalių prekybos ir pramonės rūmais išsakyta žinia yra aiški – Rusijos agresija turi būti sustabdyta, o Ukrainai turi būti padedama tol, kol ji laimės karą. Susitikimų metu buvo intensyviai keičiamasi nuomonėmis daugeliu geopolitinių verslo klausimų, todėl visiškai aišku, kad Baltijos šalių rūmai turi tęsti glaudų ir ilgalaikį bendradarbiavimą su Eurochambres, siekiant stiprinti tiek kiekvienos šalies, tiek visos Europos ekonomiką.

„Dalyvavimas Eurochambres veikloje mums kaip niekada svarbus. Suprasdami visus geopolitinius ir ekonominius iššūkius, su kuriais šiandien susiduriame, puikiai suprantame, kad geriausių rezultatų galime pasiekti tik sutelkę bendras pastangas Europos lygmeniu, o verslo ir valdžios bendradarbiavimas yra labai svarbus“, – sakė Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos laikinasis prezidentas Sigitas Gailiūnas.

Atgal
Kitos naujiens
2022-09-13

Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai 2022: įmonės jau gali teikti paraiškas

Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų šeimų gerove ar į savo kolektyvą mielai priimate dirbti žmones,...
Plačiau
2022-09-01

Energijos kainų poveikis Lietuvos verslui

Po įvykusios visų Lietuvoje veikiančių regioninių Prekybos, pramonės ir amatų rūmų inicijuotos diskusijos apie...
Plačiau
2022-08-31

Elektros kainų šokas mažina Lietuvos verslo konkurencingumą

Dėl per metus daugiau kaip 5 kartus pabrangusios elektros energijos Lietuvos įmonės praranda konkurencingumą ir...
Plačiau