Naujienos

Konstruktyvi ir verslui aktuali informacija.

Europos Komisija paskelbė 2025 m. pavasario ekonominę prognozę

 

2025 m. pradžioje Europos Sąjungos ekonomika pasirodė veikianti šiek tiek stipriau, nei tikėtasi. Prognozuojama, kad šiais metais augimas ir toliau bus nedidelis, o 2026 m., nepaisant padidėjusio pasaulinės politikos neapibrėžtumo ir įtampos prekybos srityje, augimas turėtų paspartėti.

Europos Komisijos 2025 m. pavasario ekonominėje prognozėje numatoma, kad 2025 m. realusis BVP Europos Sąjungoje augs 1,1 proc., o euro zonoje – 0,9 proc., t. y. iš esmės tokiu pat tempu, kaip ir 2024 m. Prognozuojama, kad 2026 m. augimas ES paspartės iki 1,5 proc., euro zonoje – iki 1,4  proc. Numatoma, kad bendroji infliacija euro zonoje sumažės nuo 2,4 proc. 2024 m. iki vidutiniškai 2,1 proc. 2025 m. ir 1,7 proc. 2026 m. Europos Sąjungoje infliacija turėtų laikytis panašios dinamikos, tik pradedant nuo šiek tiek didesnio lygio 2024 m., o 2026 m. turėtų būti kiek mažesnė nei 2 proc.

Už ekonomiką ir našumą, įgyvendinimą ir supaprastinimą atsakingas Europos Komisijos narys Valdis Dombrovskis sakė: „ES ekonomika rodo atsparumą esant didelei įtampai prekybos srityje ir išaugus netikrumui pasaulyje. Prognozuojama, kad dėl tvirtos darbo rinkos ir didėjančio darbo užmokesčio augimas, nors ir nuosaikiai, 2025 m. tęsis. Infliacija mažėja greičiau, nei prognozuota anksčiau, ir, tikėtina, šiais metais pasieks užsibrėžtą 2 proc. tikslą. Tačiau ramiai sėdėti negalime. Ateityje tebegali pasireikšti neigiamai padėtį paveiksianti rizika, todėl ES turi imtis ryžtingų veiksmų, kad padidintų mūsų konkurencingumą.“

2025 m. pavasario ekonominė prognozė Lietuvai

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega sakė: „Lietuvos ekonomikai prognozuojamas augimas daugelyje pagrindinių rodiklių. 2025 m. realusis BVP turėtų augti 2,8 proc., o 2026 m. pasiekti 3,1 proc., kuomet augimą skatins stiprus privatus vartojimas, nuosaikus investicijų atsigavimas ir tvirtas eksportas. Lyginant su visos ES ekonomika, kurioje 2024 m. BVP augimas siekė 1 proc., o 2025 m. pirmąjį ketvirtį – 0,3 proc., Lietuvos ekonominės perspektyvos atrodo stipriai. Vis dėlto, ant šių prognozių šešėlį meta pasaulinės prekybos įtampos, neapibrėžtumas ir sudėtinga geopolitinė padėtis, kurie gali riboti eksportą, vartojimą, investicijas bei kainų dinamiką.

Daugiau informacijos:

Ekonominė prognozė Lietuvai

Visas 2025 m. pavasario ekonominės prognozės dokumentas

Pranešimas spaudai

Atgal
Kitos naujienos
2025-05-30

Aplinkos ministerijoje įvyko antrasis darbo grupės dėl administracinės naštos mažinimo posėdis

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijoje įvyko antrasis darbo grupės dėl administracinės naštos mažinimo...
Plačiau
2025-05-26

Registracija į Irako investicijų forumą Bagdade

  2025 m. birželio 14-15 dienomis Bagdade vyks Irako investicijų forumas (Iraq Investment Forum). Jo metu...
Plačiau
2025-05-26

Ukrainos Turto fondo pristatymas

  Dalinamės Ukrainos Turto fondo pristatymu  „Investicijų pasiūlymas 2025“ Pristatymus pdf formatu galite...
Plačiau