Naujienos

Konstruktyvi ir verslui aktuali informacija.

Europos Sąjunga patvirtino naują sankcijų Rusijai režimą dėl žmogaus teisių pažeidimų ir represijų

 

Europos Komisija palankiai vertina tai, kad ES Taryba patvirtino naują sankcijų režimą, reaguodama į vis spartėjantį sistemingą Rusijos valdžios institucijų vykdomą žmogaus teisių, demokratijos ir teisinės valstybės principų pažeidinėjimą.

Nauju režimu nustatoma asmenų, susijusių su žmogaus teisių pažeidimais, represijomis ir veiksmais, kenkiančiais demokratijai ir teisinei valstybei, įtraukimo į sąrašą sistema. Iki dabar patvirtinta jau dvidešimt sąrašų, pagal kuriuos atsakomybėn traukiami tie, kurie pažeidžia žmogaus teises ir dalyvauja represijose.

Sankcijų režimas taip pat yra speciali sistema, skirta neleisti Rusijos represiniam aparatui įsigyti prekių ir technologijų, kurios gali būti netinkamai panaudotos vidaus represijoms. Reglamente pateikiamas tokių prekių ir technologijų sąrašas. Prekėms ir technologijoms, kurios nėra įtrauktos į sąrašą, tačiau yra skirtos naudoti su vidaus represijomis Rusijoje susijusiai veiklai, taip pat taikomas tiekimo draudimas.

Nauja sistema yra platesnės ES politikos, kuria siekiama remti žmogaus teisių gynėjus ir aktyvistus Rusijoje, dalis. Tai apima paramą tiems, kurie išdrįsta pasisakyti prieš žiaurų Rusijos agresijos karą Ukrainoje ir su tuo susijusią Rusijos režimo skleidžiamą dezinformaciją.

 

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacija

 

Atgal
Kitos naujienos
2024-06-20

Enterprise Europe Network Lietuva dalinasi – užsienio verslo pasiūlymai

  Įmonė iš Jungtinės Karalystės ieško partnerių, galinčių padėti vystyti vandenilio elektrolizės...
Plačiau
2024-06-18

Moldovos įmonė ieško partnerių

Moldovos Respublikos įmonė SAPICO, kurios prekinis pavadinimas yra Imcomvil Grup S.R.L., suinteresuota pradėti...
Plačiau
2024-06-18

Europos Komisija pristatė Bendrą Migracijos ir prieglobsčio pakto įgyvendinimo planą

Pasiekus istorinį susitarimą dėl Migracijos ir prieglobsčio pakto, imamasi priemonių, kad didelis ir sudėtingas...
Plačiau