Naujienos

Konstruktyvi ir verslui aktuali informacija.

Konferenciją apie prieinamumo iššūkius ir galimybes Lietuvoje

Rugsėjo 16 d., pirmadienį, nuo 9 val. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija savo „Youtube“ kanale kviečia tiesiogiai stebėti į konferenciją „Prieinamumo direktyva 2025: iššūkiai ir galimybės“. Renginyje bus aptariami pokyčiai, susiję su prieinamumo didinimu žmonėms su negalia Lietuvoje. Ypatingas dėmesys bus skiriamas skaitmeninio prieinamumo svarbai ir galimybėms.

Šis renginys suteiks vertingų įžvalgų, kaip Lietuva gali tapti dar labiau įtraukia ir visiems prieinama visuomene, ir kaip prie to galime prisidėti kiekvienas iš mūsų.

Renginys bus verčiamas į lietuvių gestų kalbą.

Konferencijos moderatorius – Giedrius Masalskis.

Programa

09.00–09.10 Socialinės apsaugos ir darbo viceministrės Justinos Jakštienės sveikinimo žodis.

09.10–09.20 EK vyriausiosios ekspertės Inmaculada Placencia Porrero sveikinimo žodis (įrašas).

09.20–09.35 „Prieinamumo direktyva Lietuvoje: galimybės asmenims su negalia ir verslui“ – Justina Jakštienė, Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė.

09.35–09.50 „Prieinamumas atveria galimybes. Įtraukiai visuomenei prieinami gaminiai ir paslaugos – nuo ko pradėti?“ – Eglė Čaplikienė, Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros direktorė.

09.50–10.20 „Telia: kelionė link prieinamumo prasideda nuo 101 žingsnio“ – Julija Markeliūnė, Įvairovės ir įtraukties partnerė, „Telia“.

10.20–10.50 „Asmenų su regos negalia patiriami prieinamumo iššūkiai ir Prieinamumo direktyvos atveriamos galimybės“ – Andžėjus Ravanas, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga.

10.50–11.20 „Link universalaus dizaino“ – Deimantė Vaičiūnė, Strategijos ir veiklos efektyvumo valdymo vadovė, „LTG Link“.

11.45–12.00 Aistės Krušinskaitės, komikės, pasirodymas.

12.00–12.30 „Kurčiųjų aptarnavimą lengvinanti paslauga: Atea patirtis ir praktiniai pavyzdžiai“ – Nedas Jaruševičius, IT paslaugų pardavimų projektų vadovas, ir Sergej Smirnov, Tinklo sprendimų kompetencijų centro vadovas, „Atea“.

12.30–13.00 „Prieinamumo užtikrinimas kurtiesiems / gestakalbiams: nuo universalumo iki individualumo“ – Kęstutis Vaišnora, Lietuvos kurčiųjų draugija.

13.00–13.30 „Įtraukioji leidyba. Viena knyga visiems?“ – Inesa Rinkevičiūtė, Lietuvos audiosensorinės bibliotekos komunikacijos koordinatorė.

Kviečiame metu užduoti dominančius klausimus komentarų skiltyje.

Jei turite klausimų, prašome susisiekti el. paštu svajune.sirvydyte@socmin.lt arba telefonu +370 667 16965.

SADM informacija

Atgal
Kitos naujienos
2026-02-27

Kovo ir balandžio mėnesiais vyks ILTE konsultacijos Šiauliuose

  Turite planų augti, plėstis ar įgyvendinti naujus projektus, bet nežinote, kokį finansavimo kelią...
Plačiau
2026-02-19

„Verslo skrydis“: palaikymas ir plėtra jauniems verslininkams Mažeikių rajone

  Mažeikių rajono smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami atrasti naujas augimo galimybes ir dalyvauti...
Plačiau
2026-02-19

Dirbant per šalčius: kada stabdyti darbus, kada skelbti prastovą ir kokios darbuotojų teisės?

  Žiemą statybų sektoriuje kylant temperatūrai žemiau nulio, darbdaviams tenka priimti sprendimus dėl darbų...
Plačiau