Naujienos

Konstruktyvi ir verslui aktuali informacija.

Kvietimas dalyvauti Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų Nacionalinėje atrankoje

 

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 2024 metų Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinę atranką.

Apie Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimus

Europos Komisija organizuoja EEPA apdovanojimus nuo 2005-ųjų metų. Kiekvienais metais Ekonomikos ir inovacijų ministerija vykdo Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinė atranką, kurios metu nacionalinė vertinimo komisija išrenka dvi iniciatyvas, atstovausiančias Lietuvą Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų finaliniame etape.

Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų tikslai

Pagrindiniai EEPA apdovanojimų tikslai yra šie:

 1. Nustatyti ir pripažinti sėkmingą veiklą ir iniciatyvas, kurių imamasi skatinant verslumą ir bendradarbiavimą.
 2. Pristatyti ir pasidalyti geriausiais bendradarbiavimo pavyzdžiais ir sėkmės istorijomis.
 3. Dar labiau pabrėžti bendradarbiavimo vaidmens visuomenėje svarbą.
 4. Paskatinti ir įkvėpti bendradarbiauti.

Kas gali dalyvauti?

EEPA apdovanojimų nacionalinėje atrankoje gali dalyvauti centrinės, regioninės ir vietos valdžios įstaigos, bei kiti juridiniai asmenys, vykdantys viešojo ir privataus sektorių partnerystės iniciatyvas tarp valdžios įstaigų ir verslo, mokslo programų ir verslo organizacijų. Šiemet antrą kartą konkurse gali dalyvauti ir smulkusis verslas, įgyvendinantis verslumą tarp socialiai pažeidžiamų grupių skatinančias iniciatyvas.

Teikiamose paraiškose turi būti nurodytos vykdomos arba nesenai baigtos politikos kūrimo, verslumo ar švietimo srities iniciatyvos ir jų įtaka atitinkamam regionui ar vietovei. Taip pat turi būti parodyta laipsniška šių iniciatyvų raida, kuri truktų bent 15 mėnesių.

Nominacijos

Konkurso dalyviai gali teikti paraiškas pagal vieną iš šių nominacijų:

 1. Verslumo dvasios skatinimas
 2. Investicijos į verslumo įgūdžius;
 3. Skaitmeninės pertvarkos rėmimas;
 4. Verslo aplinkos gerinimas ir verslo tarptautinės plėtros skatinimas;
 5. Tvarios pertvarkos finansavimas;
 6. Atsakingas ir įtraukus verslumas[1].

Europos vertinimo komisija numato specialų prizą už kūrybiškiausią ir labiausiai įkvepiančią verslininkystės iniciatyvą.

Kodėl verta dalyvauti Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimuose?

Dalyvavimas Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimuose suteikia nominuojamiems projektams daugiau žinomumo ir pripažinimo. Nacionalinės atrankos nugalėtojams bus suteikiama galimybė atstovauti Lietuvą ir pristatyti savo vykdomą projektą Europos mastu bei tapti sektinu pavyzdžiu visoje Europoje:

 1. Visi nacionalinės atrankos laimėtojai bus pakviesti dalyvauti Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų įteikimo ceremonijoje (apmokant jų kelionės ir apgyvendinimo išlaidas). Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų įteikimo ceremonija vyks š. m. lapkričio mėnesį Vengrijoje, Budapešte.
 2. Informacija apie visų pretendentų į apdovanojimus iniciatyvas bus paskelbta Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų internetinėje svetainėje, kad su ja galėtų susipažinti kuo didesnė visuomenės dalis. Vykdant visuomenės ir socialinio informavimo kampaniją, bus viešinama informacija apie nominuotus pretendentus, jiems bus skiriama daug dėmesio.
 3. Apdovanojimų laimėtojai bus dvejopi: laimėtojai, kuriems skiriamas apdovanojimas už kūrybingą verslumo praktiką, ir vienas vertinimo komisijos didžiojo prizo laimėtojas. Nugalėtojai ne tik gaus apdovanojimus, bet ir bus pagerbti už kūrybingumą ir sėkmingą iniciatyvos įgyvendinimą.

Kaip pateikti paraišką?

Užpildytas paraiškų formas „Word“ ir PDF formatais galima pateikti el. p. Pijus.Tarutis@eimin.lt iki 2024 m. gegužės 27 d.

Daugiau informacijos

Daugiau informacijos apie atranką ir ankstesnių metų nugalėtojus galite rasti Europos komisijos interneto svetainėje bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos interneto svetainėje. Taip pat detalesnę informaciją galite rasti Praktiniame vadove.

Jeigu kiltų papildomų klausimų, galite kreiptis į apdovanojimų nacionalinės atrankos koordinatorių – Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Verslumo skatinimo politikos skyriaus patarėją Pijų Tarutį (tel. +370 634 72 550, el. p. Pijus.Tarutis@eimin.lt).

PRIDEDAMA:

Paraiškos forma

Praktinis vadovas

Smulkaus verslo subjektai gali teikti paraiškas tik „Atsakingo ir įtraukaus verslumo“ kategorijoje. Paraišką teikianti privati įmonė gali dalyvauti konkurse tik tuo atveju, jeigu ji atitinka MVĮ kriterijus, pateiktus MVĮ apibrėžtyje (europa.eu) ir jei projektas, kuriuo siekiama dalyvauti konkurse, nėra pagrindinė MVĮ verslo veikla. Pagrindiniai veiksniai, lemiantys, ar įmonė yra laikoma MVĮ, yra šie: 1) darbuotojų skaičius; 2) apyvarta arba balanso suma.

Atgal
Kitos naujienos
2024-05-24

Mažosios įmonės energijos tiekimo sutartį gali nutraukti be jokio sutarties nutraukimo mokesčio

  Ar žinojote, kad namų ūkio vartotojai ir mažosios įmonės energijos tiekimo sutartį gali nutraukti be...
Plačiau
2024-05-23

Pasirašyta ES-Naujosios Zelandijos laisvosios prekybos sutartis

  Nuo 2024-05-01 įsigaliojo ES-NZ LPS. Įsigaliojusi laisvosios prekybos sutartis suteikia ES ir Lietuvos...
Plačiau
2024-05-23

Verslo misija į Siciliją ir kontaktų renginį „Food&Drinks Mission2Sicily 2024“

  Importuotojai, besidomintys itališku maistu ir gėrimais,  kviečiami dalyvauti verslo misijoje į Siciliją...
Plačiau