Naujienos

Konstruktyvi ir verslui aktuali informacija.

Kvietimas pasinaudoti APVK kvalifikacijų ir kompetencijų įgijimo priemonės galimybėmis

 

Kvietimas darbdaviams pasinaudoti Aukštą pridėtinę vertę (APVK) kvalifikacijų ir kompetencijų įgijimo priemonės galimybėmis

Dirbtinio intelekto, skaitmenizacijos, automatizacijos, žaliojo kurso svarba nesustodama auga, tyrėjai ir kūrėjai ieško naujų programų ir būdų, kaip integruoti šiuos procesus į įvairius mūsų kasdienio gyvenimo aspektus, pramonę, darbo pozicijas. Dėl šios priežasties Užimtumo tarnyba prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Užimtumo taryba) ypatingą dėmesį skiria aukštą pridėtinę vertę kuriančių kvalifikacijų ir kompetencijų (toliau – APVK kvalifikacijos ir kompetencijos)  įgijimo priemonės vykdymui.

APVK kvalifikacijų ir kompetencijų įgijimo priemonėje gali dalyvauti Užimtumo tarnyboje registruoti tiek dirbantys įmonės darbuotojai, tiek ir bedarbiai, todėl tai yra puiki galimybė apsirūpinti reikiamos kvalifikacijos specialistais ir tobulinti esamų darbuotojų turimas kvalifikacijas. Užimtumo tarnybos internetinėje svetainėje skelbiamuose neformaliojo mokymo programų sąraše ir formaliojo mokymo programų sąraše yra galimybė rinktis iš daugiau kaip 200 mokymo programų, kurias baigus galima įgyti APVK kvalifikaciją ar kompetenciją.

APVK kvalifikacijų ir kompetencijų įgijimo priemonė organizuojama sudarant trišalę arba dvišalę sutartį dėl aukštą pridėtinę vertę kuriančių kvalifikacijų ir kompetencijų įgijimo, kurioje numatomi šalių sutartiniai įsipareigojimai. Pagrindiniai yra šie: asmuo įsipareigoja – nenutraukti mokymosi be pateisinamos priežasties, baigus įsidarbinti ar tęsti darbo sutartį pagal įgytą APVK kvalifikaciją ar kompetenciją, ne trumpiau kaip 6 mėn., o darbdavys įsipareigoja įdarbinti ar nenutraukti darbo sutarties ne mažiau kaip 6 mėn. asmeniui įgijusiam APVK kvalifikaciją ar kompetenciją. Tuo tarpu Užimtumo tarnyba įsipareigoja APVK kvalifikacijų ir kompetencijų įgijimo metu:

  • finansuoti bedarbio ar užimto asmens mokymo paslaugas (neviršijančias 9 MMA (arba 7560,0 Eur) dydžio APVK kvalifikacijai įgyti arba 5 MMA (arba 4200,0 Eur) dydžio APVK kompetencijai įgyti);
  • mokėti stipendiją bedarbiams (0,5 MVA dydžio už kiekvieną lankytą valandą) ir dirbantiesiems (0,3 MVA dydžio už kiekvieną lankytą valandą);
  • kompensuoti kelionės, apgyvendinimo ir privalomos sveikatos patikros išlaidas bedarbiams.

Užimtumo tarnyba planuoja, kad 2022-2026 m. aukštą pridėtinę vertę kuriančią kvalifikaciją ar kompetencijas įgis apie 19,4 tūkst. šalies gyventojų.

Bendros informacijos apie priemonės įgyvendinimą galima rasti Užimtumo tarnybos interneto svetainėje. Visus Jums rūpimus klausimus atsakyti galėsime bendruoju konsultacijų telefonu 1883. Jums taip pat padėti bus pasirengę Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyrių specialistai Jums artimiausiame mieste.

Užimtumo tarnyba kviečia darbdavius aktyviai bendradarbiauti ir pasinaudoti APVK kvalifikacijų ir kompetencijų įgijimo priemonės suteikiamomis galimybėmis.

 

Atgal
Kitos naujienos
2024-05-21

Enterprise Europe Network Lietuva dalinasi – užsienio verslo pasiūlymai

  Turkai ieško partnerių HORIZON-EIE-2024-CONNECT-02-01 kvietimui. RDRTR20240506009 Įmonė iš Prancūzijos...
Plačiau
2024-05-21

Athens Riviera Forumas

Birželio 18-20 dienomis Graikijoje, Atėnuose vyks Athens Riviera Summit. Atėnų Rivjeros aukščiausiojo lygio...
Plačiau
2024-05-21

„ES skaitmeninės tapatybės dėklė: iššūkiai ir galimybės Lietuvai“

Balandžio 30 d. Europos Parlamentui patvirtinus eIDAS2 Reglamentą, kuris įteisina ES skaitmeninę tapatybę, bei...
Plačiau