Naujienos

Konstruktyvi ir verslui aktuali informacija.

Lietuvos verslai ir įstaigos kviečiamos pristatyti savo sėkmės istorijas Europai

 

Lietuvos valstybinės institucijos, mokslo įstaigos ir verslai, vykdantys viešojo ir privataus sektorių partnerystės iniciatyvas, šiais metais vėl gali dalyvauti Europos Komisijos organizuojamų Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinėje atrankoje. Paraiškas nacionalinei atrankai galima teikti iki š. m. gegužės 2 d.

Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso nugalėtojai atrenkami iš 32 Europos valstybių pasiūlytų nacionalinių atrankų laimėtojų 6 kategorijose. Lapkritį Čekijoje vyks finalinis verslininkystės skatinimo apdovanojimų etapas, kuriame galės dalyvauti 1 arba 2 Lietuvos nacionalinės atrankos nugalėtojai pagal kategorijas.

„Verslumo dvasios skatinimo“ kategorijoje skatinamos bendradarbiavimo nacionaliniu, regioniniu ar vietos lygiu iniciatyvos, ypatingą dėmesį skiriant jaunimo ir moterų verslumui. „Investicijose į verslumo įgūdžius“ – skatinamos nacionalinio, regioninio ar vietos lygmens bendradarbiavimo iniciatyvos, kuriomis siekiama gerinti verslumo, vadybos ir darbuotojų įgūdžius.

Pagal kategoriją „Verslo aplinkos gerinimas ir skaitmeninės pertvarkos rėmimas“ įvertinama novatoriška nacionalinio, regioninio ar vietos lygmens politika ir iniciatyvos, dėl kurių Europa tampa patraukliausia vieta pradėti verslą, jį valdyti, plėtoti ir plėsti bendrojoje rinkoje. Kategorija „Verslo tarptautinės plėtros skatinimas“ skirta skatinti įmones, ypač mažąsias ir vidutines, naudotis Europos Sąjungos ir už jos ribų esančių rinkų siūlomomis galimybėmis, taip pat įgyvendinti strategijas ir iniciatyvas nacionaliniu, regioniniu ar vietos lygiu.

Pagal kategoriją „Tvarios pertvarkos finansavimas“ įvertinama nacionalinio, regioninio ar vietos lygmens politika ir iniciatyvos, kuriomis remiama tvari pertvarka ir aplinkosauga: žiedinė ekonomika, poveikio klimatui neutralumas, švari energija, efektyvus išteklių naudojimas ar biologinė įvairovė. „Apdovanojimas už atsakingą verslą“ skiriamas už nacionalines, regionines ar vietos verslininkystės iniciatyvas, skatinančias mažųjų ir vidutinių įmonių socialinę atsakomybę, taip pat verslo plėtrą tarp socialiai pažeidžiamų grupių, pvz., bedarbių, ilgą laiką nedirbusių asmenų, legalių migrantų, neįgaliųjų, etninių mažumų.

Šių metų paraiškose turi būti nurodytos vykdomos arba nesenai baigtos politikos kūrimo, verslumo ar švietimo srities iniciatyvos ir jų įtaka atitinkamam regionui ar vietovei. Taip pat turi būti parodyta laipsniška šių iniciatyvų raida, kuri truktų bent 15 mėnesių.

Daugiau informacijos apie apdovanojimus ir paraiškos formą galite rasti nacionalinę atranką organizuojančios Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje.

 

Atgal
Kitos naujiens
2022-11-28

Jubiliejiniame renginyje apdovanoti verslo lyderiai!

  Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų Verslo bendruomenės šventiniame renginyje „Trisdešimtmečio...
Plačiau
2022-11-23

EUROCHAMBRES BEI ŠIAULIŲ PPAR INICIATYVA SURENGTA BIOMAISTO IR EU4BCC DISKUSIJŲ SESIJA

Vilniaus Rotušėje įvyko didžiausias Baltijos šalyse AgroMaisto forumas „Taika maistui“ („Peace for food“)....
Plačiau
2022-11-19

Sveikiname naujus Rūmų narius!

  Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai buria tiek jauną, tiek jau brandų verslą aktyviai bendrystei,...
Plačiau