Naujienos

Konstruktyvi ir verslui aktuali informacija.

Nauja paslauga sutrumpino specialistų atvykimo dirbti į Lietuvą terminus

Leidimas laikinai gyventi prieš atvykstantį Lietuvą

Nuo 2023-ųjų pradžios ėmus teikti leidimų laikinai gyventi išdavimo paslaugą per išorės paslaugų teikėją, iš viso gauta 1140 užsieniečių prašymų, rodo Migracijos departamento turima statistika.

Tokia paslauga iš viso teikiama 34 skirtingose pasaulio valstybėse, o daugiausiai kartų – 244 – leidimų laikinai gyventi kreiptasi į išorės paslaugų teikėjo „VFS Global“ biurą Indijoje. Kirgizijos biure gauti 177 prašymai, Turkijos – 148, Azerbaidžano – 121, Uzbekistano – 106.

Daugiausiai prašymų yra pateikę būtent Indijos piliečiai – 214, Kirgizijos – 190, Turkijos – 125.

Šiuo metu leidimus laikinai gyventi Lietuvoje per išorės paslaugų teikėją gavo 165 užsieniečiai.

„Tos įmonės, kurios suskubo pasinaudoti nauja Migracijos departamento paslauga, jau gali džiaugtis rezultatais: pirmieji prašymus pateikę užsieniečiai jau gavo leidimus gyventi ir atvyksta dirbti į Lietuvą. Daugeliui imigracijos kelias sutrumpėjo mažiausiai 2 mėnesiais, nes jiems nebereikėjo registruotis į vizų centrus ir laukti nacionalinių vizų, kad galėtų atvykti į mūsų šalį“, – sako Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Viena tokių įmonių – Kaune įsikūrusi uždaroji akcinė bendrovė „Continental Automotive Lithuania“.

„Dažnai kviečiame kolegas iš kitų „Continental“ padalinių atvykti dirbti į Lietuvą ir pasidalinti savo patirtimi. Ankstesnis specialistų migracijos procesas buvo ilgas ir logistiškai sudėtingas. Labai džiaugiamės Migracijos departamento pasiūlyta nauja paslaugą – leidimų laikinai gyventi išdavimą per išorės tiekėją. Mums tai padeda pagreitinti specialistų atsivežimą 1-2 mėnesiais. Taip pat ženkliai sutaupome dėl mažesnių logistikos kaštų. Tai puiki inovacija, padedanti verslui Lietuvoje veikti ir būti konkurencingu”, – pažymi Shayanas Ali, „Continental“ padalinio Lietuvoje vadovas.

Migracijos departamento turimais duomenimis, daugiausiai užsieniečių, gavusių leidimus laikinai gyventi Lietuvoje per išorės paslaugų teikėją, į mūsų šalį norėtų atvykti dirbti pagal profesijas, įtrauktas į trūkstamų profesijų sąrašą.

Tokia priežastis nurodyta net 1028 pateiktuose prašymuose. Šeimos susijungimo pagrindu pateikti 47 prašymai, studijų – 23.

Į 34 pasaulio šalyse esančius „VFS Global“ biurus gali kreiptis visų užsienio šalių piliečiai, nepriklausomai nuo to, ar jie reziduoja toje valstybėje, kurioje teikiamos tokios paslaugos.

Išorės paslaugų teikėjas yra įgaliotas teikti klientams informaciją apie leidimų laikinai gyventi išdavimo tvarką, priimti prašymus bei privalomus pateikti dokumentus, rinkti asmens ir biometrinius duomenis, perduoti juos Migracijos departamento specialistams.

Visais atvejais sprendimus dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo ar neišdavimo priima Migracijos departamento specialistai. Prašymo nagrinėjimui bei sprendimo priėmimui skiriama nuo 1 iki 3 mėnesių.

 

„VFS Global“ biurų lokacijas ir kontaktinę informaciją rasite čia: https://shorturl.at/cxCM9

Jei turite daugiau klausimų, juos galite užduoti el. paštu info@migracija.gov.lt

Atgal
Kitos naujienos
2023-11-15

Europos įmonės diskutuoja Europos įmonių parlamente Briuselyje

Europos Parlamente, vyksta jau tradiciniu tapęs Eurochambres (Europos rūmų asociacija) organizuojamas renginys...
Plačiau
2023-11-13

Šiaulių PPAR narių dovanų katalogas

  Kalėdinė dovana – tai puiki galimybė nustebinti ir pradžiuginti verslo partnerius, klientus, kolegas ir...
Plačiau
2023-11-10

A. Armonaitė su regioninių Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovais aptarė verslo situaciją

  Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su regioninių Lietuvos prekybos, pramonės ir...
Plačiau