Naujienos

Konstruktyvi ir verslui aktuali informacija.

Nuo balandžio 1 d. darbdaviai turės informuoti „Sodrą“ apie užsieniečių įdarbinimą

Didėja Lietuvoje dirbančių užsieniečių skaičius. Siekiant užtikrinti jų legalų darbą ir socialines garantijas, nuo balandžio 1 d. keičiasi duomenų apie įdarbintus užsieniečius pateikimo „Sodrai“ tvarka.

Iki šiol visi įdarbinti asmenys buvo skirstomi į apdraustųjų kategorijas tik pagal draudimo rūšis – nereikėjo nurodyti, ar jie yra užsieniečiai.

Nuo balandžio pradžios darbdaviai, priėmę asmenį į darbą, pranešime „Sodrai“ turės pažymėti, ar asmuo yra užsienietis, nurodyti asmens gimimo datą, jei žmogus neturi Lietuvoje suteikto asmens kodo bei nurodyti užsieniečiui suteiktą interesų Lietuvoje turinčio užsieniečio kodą (ILTU kodas).

Pranešimas teikiamas per Elektroninę draudėjų aptarnavimo sistemą www.sodra.lt/draudėjai, pasirinkus naujos 11 versijos 1-SD formą.

Darbdaviai, kurie per draudėjo paskyrą pateiks pranešimą apie įdarbinto užsieniečio valstybinio socialinio draudimo pradžią, gaus priminimą apie būtinybę pateikti papildomą informaciją apie Lietuvoje dirbantį užsienietį (LDU formą). Šią informaciją per „Sodros“ sistemą renka Valstybinė darbo inspekcija ir Užimtumo tarnyba.

Dalis Lietuvoje dirbančių užsieniečių nėra draudžiami socialiniu draudimu pagal galiojančias tarptautines sutartis, kitų ES valstybių narių išduotas pažymas. Kai kurie trečiųjų šalių piliečiai, kurie komandiruoti pas Lietuvos darbdavį, dirba kitoje ES valstybėje – tai reiškia, kad jiems taikomas kitos ES valstybės narės, kurioje dirba, socialinis draudimas. Tokiais atvejais nereikia teikti „Sodrai“ pranešimo apie įdarbinto užsieniečio socialinį draudimą (1-SD forma). Darbdaviai turi tik pateikti informaciją apie Lietuvoje dirbantį užsienietį (LDU formą) – ji bus reikalinga Valstybinės darbo inspekcijos ir Užimtumo tarnybos funkcijoms vykdyti.

Kad būtų sumažinta darbdavių administracinė našta, nuo balandžio 1 d. tie darbdaviai, kurie teikia informaciją apie dirbančius komandiruotus užsieniečius, neprivalės teikti duomenų apie komandiruotam darbuotojui taikomas garantijas.

„Sodros“ informacija

Atgal
Kitos naujiens
2022-07-04

KREIPIMASIS DĖL GELEŽINKELIO VĖŽĖS BAIGTINIO ETAPO ĮRENGIMO

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija ir Lietuvos pramonininkų konfederacija prisideda prie...
Plačiau
2022-06-23

Informacija dėl Jungtinės Karalystės UKCA ženklinimo

  Įvedami papildomi palengvinimai verslų prisitaikymui prie UKCA ženklinimo: Mažinamos prisitaikymo prie UKCA...
Plačiau
2022-06-23

Pagal priemonę „Naujos galimybės LT“ finansavimas skirtas Šiaulių PPAR

  2022/2023 metais rūmų nariai naujų užsienio rinkų paieškai ir esamų plėtrai turės dar daugiau...
Plačiau