Naujienos

Konstruktyvi ir verslui aktuali informacija.

Šiauliuose konferencija „DĖL EUROPOS ATEITIES“.

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmuose bei nuotoliniu būdu surengta diskusija „Europos Sąjungos ateitis: Lietuvos pramonės ir verslo požiūris“.

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas (Briuselyje) kartu su Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA), Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmais (ŠPPAR), Šiaulių pramonininkų asociacija (ŠPA), „„Investors‘ Forum“ surengė konferenciją Šiauliuose, kuri yra ES vykstančios Konferencijos dėl Europos ateities dalis. Šia konferencija siekiama paskatinti ES verslo bendruomenę pamąstyti apie ES reikalus, problemas ir pasiekimus bei jos ateitį, o svarbiausia gauti pasiūlymus, į kuriuos ES institucijos ketina atsižvelgti formuojant ES politikas ateityje. Jos rezultatai bus pristatyti daugiakalbėje skaitmeninėje platformoje bei ES institucijoms.

Diskutuota apie šiandienos svarbiausius Lietuvos verslui iššūkius bei klausimus, kurių sprendimai ES mastu gali padidinti įmonių ir visos ekonomikos galias bei konkurencingumą ir  prisidėti prie piliečių socialinės gerovės. Pasisakyta dėl pilnai funkcionuojančios vidaus rinkos, aktyviai rinkas atveriančią ir vienu balsu kalbančią užsienio prekybos politiką,  žaliąją transformaciją, klimatui neutralios bei žiedinės ekonomikos kūrimą, technologinį suverenumą bei atvirą strateginę autonomiją, naujų įgūdžių ir gebėjimų formavimą.

Šios konferencijos pasiūlymai bus pateikti Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto  darbdavių grupei ir tikėtina radus bendrą visų 27 ES šalių verslo sutarimą perduoti Europos Parlamentui ir Europos Komisijai.

Konferenciją pasveikino ir diskusijose dalyvavo Vytis Lembutis, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, Alvydas Stulpinas, Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentas, Vidmantas Janulevičius, LPK prezidentas.

Renginyje dalyvavo ir savo įžvalgomis pasidalino dr. Ramūnas Vilpišauskas, VU TSPMI Jean Monnet profesorius, Agnė Kazlauskaitė, Kęstutis Jusčius, „AUGA group“, AB generalinis direktorius, l. e. p. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė, Arnoldas Pranckevičius, Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų viceministras, Martynas Barysas, Business Europe vidaus rinkos departamento direktorius, Alfredas Jonuška, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius, Emilis Ruželė, „Investors‘ Forum“ politikos ir korporatyvinių reikalų vadovas.

Dr.Ramūno Vilpišausko, VU TSPMI Jean Monnet profesoriaus pranešimas:

Kęstučio Jusčiaus, „AUGA group“, AB generalinio direktoriaus pranešimas:

Daugiau apie konferenciją:

https://www.etaplius.lt/lietuvos-verslas-es-pasmerkta-bankrutuoti-jei-ir-toliau-svaistysis-lesomis-be-griztamosios-vertes

 

Atgal
Kitos naujienos
2024-04-16

„IQ forumas“ keliauja į Šiaulius: koks vaidmuo dirbtiniam intelektui teks versle ir pramonėje?

  Ketvirtadienį IQ žurnalas Šiauliuose kviečia į Dirbtinio intelekto priešpiečius, kuriuose politikos ir...
Plačiau
2024-04-02

Naujos humanitarinės pagalbos įvežimo į Ukrainą taisyklės

  Ukrainos ambasada pateikė detalią informaciją (skaityti galite ČIA)  dėl atnaujintų humanitarinės...
Plačiau
2024-03-29

86 proc. lietuvių teigiamai vertina gyvenimo kokybę savo regione

Europos Komisija paskelbė regionuose atliktos greitosios „Eurobarometro“ apklausos rezultatus, kurie rodo, kad ES...
Plačiau