Naujienos
Europos Komisija inicijuoja tris naujus tyrimus dėl importuojamų produktų
2024 m. pabaigoje Europos Komisija, reaguodama į Europos Sąjungos pramonės prašymus, inicijavo tris naujus tyrimus dėl importuojamų produktų. Šių tyrimų tikslas – apsaugoti ES rinką nuo galimo nesąžiningo prekybos praktikų poveikio. Tyrimai apima bario karbonato, akrilnitrilbutadienstireninių dervų (ABS Resins) ir mangano bei silicio legiruojančiųjų elementų importą.
Antidempingo tyrimai dėl bario karbonato iš Kinijos ir Indijos
Pirmasis antidempingo tyrimas pradėtas dėl importuojamo Kinijos ir Indijos kilmės bario karbonato (produktas daugiausiai naudojamas magnetų, stiklo, ekranų, plytų/plytelių ir elektronikos komponentų gamyboje).
Turimais statistiniais duomenimis, pastaraisiais metais iš Kinijos ir Indijos į Lietuvą neimportavome. Plačiau apie šį tyrimą skaitykite čia.
Antidempingo tyrimas dėl ABS dervų iš Korėjos Respublikos ir Taivano
Antrasis antidempingo tyrimas pradėtas dėl importuojamų Korėjos Respublikos ir Taivano kilmės akrilnitrilbutadienstireninių dervų (angl. Acrylonitrile-Butadiene- Styrene Resins, ABS Resins).
Statistikos duomenimis, pastaraisiais metais ABS dervų importas į Lietuvą siekė iki 2,6 mln. eurų per metus, iš kurių iki 0,6 mln. eurų sudarė importas iš Korėjos, o iki 2 mln. eurų – iš Taivano. Daugiau apie šį tyrimą skaitykite čia.
Safeguard tyrimas dėl mangano ir silicio legiruojančiųjų elementų
Taip pat pradėtas prekybos apsaugos priemonių (angl. safeguard) tyrimas dėl importuojamų mangano ir silicio legiruojančiųjų elementų (angl. manganese and silicon-based alloying elements).
Statistiniais duomenimis, importas iš trečiųjų valstybių (safeguard tyrimuose nagrinėjamas importas iš visų trečiųjų valstybių) sudarė iki 9 tūkst. EUR/metus. Daugiau apie šį tyrimą skaitykite čia.
Šie tyrimai atskleidžia Europos Komisijos siekį užtikrinti sąžiningas konkurencijos sąlygas ES rinkoje. Lietuvos įmonėms, importuojančioms ar planuojančioms importuoti šiuos produktus, rekomenduojama stebėti tyrimų eigą ir vertinti galimą jų poveikį veiklai.