Naujienos

Konstruktyvi ir verslui aktuali informacija.

Kazachstano prekybos portalas

Oficialiai pradėjo veikti Kazachstano prekybos portalas. Tai oficialus nacionalinis portalas, padedantis vykdyti verslą, ypatingai mažoms ir vidutinėms įmonėms. Portalo adresas – https://tradeinfo.kz

Jame galima rasti reikalavimus eksportuojant, importuojant prekes, bei vykdant prekių tranzitą per Kazachstano teritoriją. Portalo tikslas – pateikti visą informaciją apie prekybos taisykles vienoje vietoje, pateikti dokumentų, reikalingų vykdant prekybos procedūras, formas, surinkti reikalingus valstybės institucijų kontaktus. Jame pateikiama informacija apie 50 prekių grupių prekybos taisykles.

Portale sistemiškai pateikta informacija kokius žingsnius reikia praeiti, norint eksportuoti ar importuoti prekes arba vežti krovinius tranzitu. Informacija pastoviai bus atnaujinama pagal aktualius teisės aktus ir pateikiama trimis kalbomis: kazachų, anglų ir rusų.

Portale esanti informacija yra pirmiausiai skirta Kazachstano verslininkams. Lietuvos verslininkai taip pat gali rasti jiems naudingos informacijos, ypatingai tie verslininkai, kurie yra įsteigę įmones Kazachstano teritorijoje arba gabena prekes tranzitu per Kazachstano teritoriją.

Portalo kūrimas buvo pradėtas 2020 metais. Kuriant portalą įvyko virš 700 susitikimų su įvairiais valstybės organais, išstudijuota virš 350 dokumentų, apsilankyta pasienio praėjimo punktuose ir Kazachstano pakrantėje esančiuose uostuose. Portalo kūrėjai – agentūra QAZTRADE, jį administruoja QAZTRADE Prekybos vystymo politikos centras. Portalas buvo kuriamas padedant ES per programą READTRADE. Kazachstano prekybos portalas yra dalis jau egzistuojančio portalo, veikiančio Kirgizijoje ir Tadžikistane. 2023 metais analogiškas resursas pradės veikti ir Uzbekistane bei Turkmėnistane. Kaip teigiama, paleidžiant šį portalą Kazachstanas padarė dar vieną žingsnį gerinant verslo sąlygas, kurio reikalauja PPO.

 

Atgal
Kitos naujienos
2023-09-18

Teikite Jūsų gaminio, prekės ar paslaugos pasiūlymus Šiaulių PPAR narių dovanų e-katalogui

  Nors dar tik rugsėjis, bet jau pats metas pradėti galvoti apie didžiąsias metų šventes. Kviečiame padėti...
Plačiau
2023-09-18

PALANGOJE SUSITIKO LIETUVOS VERSLO MOTERYS

  Penktadienį Palangoje įvyko Lietuvos verslo moterų tinklas metinis susitikimas, kurį surengė aktyviausios...
Plačiau
2023-09-08

Leidimų laikinai gyventi atsiėmimo tvarka

  Migracijos departamentas darbdaviams primena leidimų laikinai gyventi atsiėmimo tvarką Pastaruoju metu...
Plačiau