Naujienos

Konstruktyvi ir verslui aktuali informacija.

Leidimų laikinai gyventi atsiėmimo tvarka

 

Migracijos departamentas darbdaviams primena leidimų laikinai gyventi atsiėmimo tvarką

Pastaruoju metu fiksuota atvejų, kuomet užsienyje per išorės paslaugų teikėją užsakytą ir užsieniečiui išduotą leidimą laikinai gyventi darbdaviai bando atsiimti Lietuvoje. Migracijos departamentas primena, kad toks dokumento atsiėmimo būdas nėra galimas ir jokios išimtys taikomos nebus.

Jei prašymas teikiamas užsienio valstybėje per išorės paslaugų teikėją, užsienietis gali atsiimti jam išduotą leidimą laikinai gyventi Lietuvoje dviem būdais. Pirmuoju – pagaminta dokumento kortelė yra siunčiama į užsienį, o užsienietis jos atsiimti atvyksta į išorės paslaugų teikėjo padalinį. Antruoju – leidimo laikinai gyventi kortelę Lietuvoje atsiimti atvyksta asmeniškai pats užsienietis. Svarbu atminti, jog tokio asmens buvimas mūsų šalyje privalo būti teisėtas.

Tuo atveju, jei leidimo laikinai gyventi šalyje užsienietis paprašė jau būdamas Lietuvoje ir jo atžvilgiu priimtas teigiamas sprendimas, pagamintą kortelę toks asmuo gali atsiimti pats apsilankęs Migracijos departamento klientų aptarnavimo padalinyje. Taip pat galima pasinaudoti mokama kurjerio paslauga, kurią užsienietis gali užsakyti teikdamas prašymą gauti leidimą laikinai gyventi.

Užsieniečiui išduotą leidimo laikinai gyventi kortelę darbdavys atsiimti gali tik tuo atveju, jei tai padaryti darbdavį įgaliojo pats Lietuvoje jau esantis užsienietis, asmeniškai atvykęs į Migracijos departamento klientų aptarnavimo padalinį teikti prašymo.

Jei užsienietis prašymą dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvoje pateikė per išorės paslaugų teikėją, jau pagamintas dokumentas bus įteiktas tik jam asmeniškai prieš tai tinkamai įsitikinus dokumento savininko tapatybe.

Primename, kad leidimą laikinai gyventi Lietuvoje darbo pagrindu gavusį užsienietį darbdavys privalo įdarbinti per du mėnesius.

Migracijos departamentas taip pat rekomenduoja darbdaviams bei užsieniečiams atsakingai rūpintis bei paisyti išduotų leidimų laikinai gyventi galiojimo terminų, o dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvoje pakeitimo patariama kreiptis likus ne mažiau kaip 2 mėnesiams iki turimo dokumento galiojimo pabaigos.

Migracijos departamento informacija

Atgal
Kitos naujienos
2024-04-02

Naujos humanitarinės pagalbos įvežimo į Ukrainą taisyklės

  Ukrainos ambasada pateikė detalią informaciją (skaityti galite ČIA)  dėl atnaujintų humanitarinės...
Plačiau
2024-03-29

86 proc. lietuvių teigiamai vertina gyvenimo kokybę savo regione

Europos Komisija paskelbė regionuose atliktos greitosios „Eurobarometro“ apklausos rezultatus, kurie rodo, kad ES...
Plačiau
2024-03-25

Šiaulių apskrityje plėtojama saulės energetika

  Šiaulių apskrityje surengtame Lietuvos energetikos agentūros seminare buvo pateikta informacija apie...
Plačiau