Naujienos

Konstruktyvi ir verslui aktuali informacija.

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidiumas nepritaria Vilniaus PPAR veiksmams

 

2023 m. spalio 4 d. Vilniuje vyko išplėstinis Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (toliau – LPPARA) Prezidiumo posėdis, kuriame buvo pakviesta dalyvauti ir visa Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų taryba.

LPPARA prezidiumas, kurio nariais yra visų penkių, nepriklausomų, pagal Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų įstatymą, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) prezidentai ir generaliniai direktoriai, taip pat ir LPPARA prezidentas, formuoja ir teikia bendrą visų Lietuvoje veikiančių rūmų nuomonę įvairiais verslo plėtros, verslo aplinkos gerinimo, užsienio prekybos ir ekonominės veiklos plėtojimo Lietuvoje klausimais.

Apgailestaujame, kad Vilniaus PPAR be priežasties ir paaiškinimo nedalyvauja asociacijos veikloje, neprisideda prie bendros pozicijos formavimo, nesiekia bendradarbiavimo su kitais Rūmais bei nevykdo asociacijos nario pareigų.

2023 m. spalio 4 d. posėdyje dalyvavę Prezidiumo nariai vienbalsiai nutarė dar kartą kreiptis į Vilniaus PPAR su prašymu paaiškinti, kodėl yra atsisakoma vykdyti finansinius įsipareigojimus Asociacijai, kodėl  yra nedalyvaujama LPPARA veikloje, nebendradarbiaujama su kitais LPPARA nariais ir LPPARA valdymo organais.

Posėdžio metu svarstytas klausimas dėl vienašališko Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų siekio keisti visų rūmų veiklą reglamentuojantį įstatymą, apie pakeitimų tikslą ir konkrečius įstatymo nuostatų pakeitimus neinformuojant visus rūmus vienijančios asociacijos bei kitų keturių: Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų, kartu vienijančių daugiau kaip 2 tūkst. įmonių – rūmų narių.

Dar š.m. liepos mėnesį LPPARA prezidiumas kreipėsi į Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmus,  prašydamas visų rūmų veiklą reglamentuojančio įstatymo keitimo klausimą perkelti į LPPARA, nes būtent ši asociacija vienija visus rūmus ir užtikrina visų LPPARA narių (rūmų) bendradarbiavimą, kuria bendrą rūmų požiūrį visų rūmų veiklos klausimais. Vienas iš LPPARA tikslų – užtikrinti visų Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų veiklos koordinavimą ir bendradarbiavimą, nuolatinį keitimąsi informacija ir patirtimi, formuoti bendrą visų rūmų požiūrį visais jiems ir verslui aktualiais klausimais.

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos Prezidiumas pabrėžia, kad jokie teisės aktai nesuteikia teisės Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmams atstovauti visų rūmų interesams. Todėl, atsižvelgdamas į viešojoje erdvėje paskelbtą informaciją apie Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovų susitikimą su Ekonomikos ir inovacijų viceministrais bei jame pristatytą visų Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų veiklą reglamentuojančio įstatymo keitimo iniciatyvą, LPPARA Prezidiumas teigia, kad ši iniciatyva yra vienašališka ir neatspindi visos Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenės pozicijos.

LPPARA Prezidiumas tikisi, kad Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų taryba išgirs keturių – Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų poziciją, pateiks prašomus paaiškinimus, siekiant konstruktyvaus kylančių klausimų sprendimo.

Atgal
Kitos naujienos
2023-11-15

Europos įmonės diskutuoja Europos įmonių parlamente Briuselyje

Europos Parlamente, vyksta jau tradiciniu tapęs Eurochambres (Europos rūmų asociacija) organizuojamas renginys...
Plačiau
2023-11-13

Šiaulių PPAR narių dovanų katalogas

  Kalėdinė dovana – tai puiki galimybė nustebinti ir pradžiuginti verslo partnerius, klientus, kolegas ir...
Plačiau
2023-11-10

A. Armonaitė su regioninių Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovais aptarė verslo situaciją

  Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su regioninių Lietuvos prekybos, pramonės ir...
Plačiau