Naujienos

Konstruktyvi ir verslui aktuali informacija.

VIA BALTICA PRIEŠPROJEKTINIŲ SPRENDINIŲ PRISTATYMAS PANEVĖŽYJE

 

Susisiekimo ministro Marius Skuodžio kvietimu prezidentas Vytis Lembutis ir generalinis direktorius Alfredas Jonuška dalyvavo Via Baltica ruožo nuo Kauno iki Lietuvos/Latvijos sienos priešprojektinių sprendinių pristatyme Panevėžyje.

Tai viena iš intensyviausių atkarpų Lietuvoje, kurioje yra didelis vietinio ir tarptautinio krovininio eismo intensyvumas ir kartu didelis avaringumas.  Lietuvos teritoriją kertantis TEN-T kelio antrasis Šiaurės jūros–Baltijos jūros koridorius Lietuvoje apima šiaurės–pietų kryptimi esantį kelią VIA BALTICA. Esama TEN-T kelių infrastruktūros būklė Lietuvoje neatitinka dalies TEN-T gairių Reglamente Nr. 1315/2013 pateiktų reikalavimų, neužtikrina atitikties didėjantiems eismo saugos ir aplinkos apsaugos reikalavimams. Dėl šių trūkumų yra neužtikrinamas sklandus ir saugus keleivių ir krovinių judumas. Maršruto ilgis Lietuvos teritorijoje – 269 km.

Dalyviai pritarė, kad būtina nutiesti greitkelį šioje atkarpoje. Tai viena iš svarbiausių transporto arterijų Lietuvoje.

Prezidentas Vytis Lembutis pažymėjo, kad tokio svarbumo ir milžiniškų investicijų reikalaujantys projektai privalo būti naudingi ir besiribojantiems miestams. Kartu būtina modernizuoti kelio atkarpą Šiauliai-Panevėžys. Ministras Marius Skuodis patikino, kad girdi šiuos pasiūlymus ir laiko tai strateginiu dalyku ir bus imtasi priemonių parengti priešprojektinius sprendinius šiai atkarpai modernizuoti. Tai numatyta ir Lietuvos bendrajame plane 2030.

Plačiau: https://sumin.lrv.lt/lt/naujienos/panevezyje-pristatyti-via-baltica-ruozo-nuo-kauno-iki-latvijos-sienos-priesprojektiniai-sprendiniai-siuloma-tiesti-keturiu-juostu-magistrale

Atgal
Kitos naujienos
2024-06-20

Enterprise Europe Network Lietuva dalinasi – užsienio verslo pasiūlymai

  Įmonė iš Jungtinės Karalystės ieško partnerių, galinčių padėti vystyti vandenilio elektrolizės...
Plačiau
2024-06-18

Moldovos įmonė ieško partnerių

Moldovos Respublikos įmonė SAPICO, kurios prekinis pavadinimas yra Imcomvil Grup S.R.L., suinteresuota pradėti...
Plačiau
2024-06-18

Europos Komisija pristatė Bendrą Migracijos ir prieglobsčio pakto įgyvendinimo planą

Pasiekus istorinį susitarimą dėl Migracijos ir prieglobsčio pakto, imamasi priemonių, kad didelis ir sudėtingas...
Plačiau