Naujienos

Konstruktyvi ir verslui aktuali informacija.

VIA BALTICA PRIEŠPROJEKTINIŲ SPRENDINIŲ PRISTATYMAS PANEVĖŽYJE

 

Susisiekimo ministro Marius Skuodžio kvietimu prezidentas Vytis Lembutis ir generalinis direktorius Alfredas Jonuška dalyvavo Via Baltica ruožo nuo Kauno iki Lietuvos/Latvijos sienos priešprojektinių sprendinių pristatyme Panevėžyje.

Tai viena iš intensyviausių atkarpų Lietuvoje, kurioje yra didelis vietinio ir tarptautinio krovininio eismo intensyvumas ir kartu didelis avaringumas.  Lietuvos teritoriją kertantis TEN-T kelio antrasis Šiaurės jūros–Baltijos jūros koridorius Lietuvoje apima šiaurės–pietų kryptimi esantį kelią VIA BALTICA. Esama TEN-T kelių infrastruktūros būklė Lietuvoje neatitinka dalies TEN-T gairių Reglamente Nr. 1315/2013 pateiktų reikalavimų, neužtikrina atitikties didėjantiems eismo saugos ir aplinkos apsaugos reikalavimams. Dėl šių trūkumų yra neužtikrinamas sklandus ir saugus keleivių ir krovinių judumas. Maršruto ilgis Lietuvos teritorijoje – 269 km.

Dalyviai pritarė, kad būtina nutiesti greitkelį šioje atkarpoje. Tai viena iš svarbiausių transporto arterijų Lietuvoje.

Prezidentas Vytis Lembutis pažymėjo, kad tokio svarbumo ir milžiniškų investicijų reikalaujantys projektai privalo būti naudingi ir besiribojantiems miestams. Kartu būtina modernizuoti kelio atkarpą Šiauliai-Panevėžys. Ministras Marius Skuodis patikino, kad girdi šiuos pasiūlymus ir laiko tai strateginiu dalyku ir bus imtasi priemonių parengti priešprojektinius sprendinius šiai atkarpai modernizuoti. Tai numatyta ir Lietuvos bendrajame plane 2030.

Plačiau: https://sumin.lrv.lt/lt/naujienos/panevezyje-pristatyti-via-baltica-ruozo-nuo-kauno-iki-latvijos-sienos-priesprojektiniai-sprendiniai-siuloma-tiesti-keturiu-juostu-magistrale

Atgal
Kitos naujienos
2023-09-18

Teikite Jūsų gaminio, prekės ar paslaugos pasiūlymus Šiaulių PPAR narių dovanų e-katalogui

  Nors dar tik rugsėjis, bet jau pats metas pradėti galvoti apie didžiąsias metų šventes. Kviečiame padėti...
Plačiau
2023-09-18

PALANGOJE SUSITIKO LIETUVOS VERSLO MOTERYS

  Penktadienį Palangoje įvyko Lietuvos verslo moterų tinklas metinis susitikimas, kurį surengė aktyviausios...
Plačiau
2023-09-08

Leidimų laikinai gyventi atsiėmimo tvarka

  Migracijos departamentas darbdaviams primena leidimų laikinai gyventi atsiėmimo tvarką Pastaruoju metu...
Plačiau